1 - Yanlış Bilinen Doğrular Havuz Yapımı İçin Oldukça Geniş Alan Gerekir

Sermed Havuz’ un 3 – 4 kişilik aileler için 30 – 35 m² ’nin altında oldukça farlı model ve seçenekte havuz modelleri yer alıyor. Bahçenizin boyutları ne olursa olsun, Sermed Havuz’da mutlaka size uygun model ve ebatlarda havuzlar bulunuyor… Bu konuda tecrübeli ekiplerimiz, her zaman size yardımcı olmak için hazır olarak bekliyor.

2 1 - Yanlış Bilinen Doğrular Havuzlarda Su Tüketimi Fazladır

Havuzların su tüketimi asla fazla değildir. Havuzu sadece yılda bir defa doldurmak yeterlidir.  Havuz suyu için gerekli bakım şartları sağladığı takdirde, yıllar boyu doldurulan su güvenle ve hijyenik biçimde kullanılır.

3 1 - Yanlış Bilinen Doğrular Yüzme Havuzları Çocuklar İçin Tehlike Oluşturmaktadır

Fransız hükümetinin 03.01.2003 tarihli yasasına göre; 5 yaşın altındaki çocukların boğulma riskini önlemek için havuzlarda standart güvenlik sistemlerinin uygulanması gerekir. İngiltere’de benzer bir yasa olmamasına rağmen bu yasa maddesi güvenlik açısından iyi bir tavsiyedir. Yüzme havuzu, çocukların yüzmeyi öğrenmesi için en ideal ve kontrollü ortamlardır. Dalga olmaz, akıntı olmaz, hijyeniktir. Ayrıca donanım özellikleri sağlandığında ısıtmalı havuzlar çocukların yüzmesi için idealdir.

4 1 - Yanlış Bilinen Doğrular Havuz Yapımı İçin Ruhsata İhtiyacınız Vardır

Havuz yapımı inşaatında kullanılan havuz modeli ve inşa biçimine göre farklı kurallar bulunur. Sermed Havuz modelleri de monte olup, seçilen modele göre istenirse sökülüp başka bir yerde yeniden kurulabilir. Prefabrik havuzlarda genel olarak izin almak için bir gereklilik yoktur. Bu sebepten havuzlarımızın geneli ruhsata tabi değildir. Sit alanlarına ve Boğaziçi imar bölgesine izin gerekmeden rahatlıkla kurulabilirler.

5 - Yanlış Bilinen Doğrular Havuzların Bakımlarını Yapmak Zahmetli ve Zaman Alan Bir Uğraştır

İyi tasarlanmış bir prefabrik havuz, doğru filtrasyon sistemi ve doğru çevre düzenlenmesi ile havuza haftada sadece 1 saat ayırmanız yeterli olacaktır.

6 - Yanlış Bilinen Doğrular Havuzların Bakım Maliyetleri Çok Yüksektir

Havuz maliyetleri ve bakımı, havuzun yüzeysel alanına, derinliğine ve kullanılan aksesuarlara göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 50 m² bir havuzun su, elektrik ve kimyasal gider maliyeti aylık kullanılan dönem için 150 TL civarındadır.